Kurumsal Profil

KURUMSAL PROFİL
 

Sektörünün istikrarlı, köklü ve güçlü kurumlarından olan Ziraat Leasing, 1991 yılında Ziraat Bankası’nın iştiraki olarak kurulmuş ve bugüne kadar doğru projelere doğru finansal çözümler üretmeyi ilke edinmiştir.

 

Kuruluşundan itibaren inşaat, sağlık, tekstil, gıda, demir çelik, metal işleme, basım, imalat sanayi vb. birçok sektöre fon temin ederek, mekanizasyonda teknolojik ilerlemeye katkı sağlamayı hedefleyen Ziraat Leasing, finansal kiralama sisteminin tarımsal ekipmanlarda kullanılmasının yaygınlaşmasında da öncü rol üstlenmiş ve tarım sektörüne yaptığı leasing işlemleri ile sektöründe yıllardır lider konumunu devam ettirmiştir.

 

"Ülke ekonomisine ve finansal piyasaların derinleşmesine katkı sağlamak amacıyla, doğru ve etkin çözümler üreterek, yatırımları finanse etmek’’ misyonuna sahip Ziraat Leasing, “Yatırımcıların ve çalışanların ilk tercih ettiği finansal kiralama şirketi olma” vizyonunun yanı sıra, Ziraat Bankası’nın desteği ve tecrübeli uzman kadrosuyla, sektörün öncü ve önde gelen şirketlerinden biri olma yolunda ilerlemektedir.

 

 

"Ziraat Finans Grubu Üyesidir"